راه اندازی آشپزخانه صنعتی - آرشیو 1398/3

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 4
» بازديد ديروز : 330
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 333
» بازديد سال : 3
» بازديد کل : 3119
» اعضا : 0
» مطالب : 225

آشپزخانه صنعتی


تاریخ انتشار پست : 1398/3/30 بازدید : 8

امروزه به دلیل مشغله های کاری متعدد و نبود زمان کافی برای پخت و پز وآشپزی کترینگ ها و تهیه غذاها توانسته اند جایگاه خوبی پیدا کنند . هرچه قدر که طعم غذا مطلوب تر و محیط جذاب تر باشد به طبع در این حرفه موفق تر خواهید بود.

راه اندازی کترینگ

اگر در هنر آشپزی مهارت دارید و به این کار نیز علاقه دارید با کمی چاشنی سلیقه میتوانید راه اندازی کترینگ را در برنامه های زندگی خود قرار دهید که این روزها درآمد نسبتا خوبی دارد.در گام نخست باید یک فهرست از نیاز های خود تهیه کنید و آن را با بودجه خود مطاقبت دهید .اگر در اقوام و آشنایان خود افراد ماهر در این زمینه دارید میتوانید با آن ها نیز همکاری کنید.

کابینت استیل

کابینت استیل یکی از انواع کابینت ها می باشد که به دلیل جنس آن به راحتی تمیز میشود و به این دلیل محبوبیت بالایی دارد .به دلیل جنسش این نوع کابینت مدت زیادی در خانه ی شما مثل روز اولش میماند و میتوان مدت های طولانی از آن استفاده کرد.و از دیگر امتیاز های مثبت این کابینت میتواند به این مورد اشاره کرد که به دلیل خنثی بودن از نظر رنگ در هر آشپزخانه ای جلوه ای زیبا ایجاد میکند.

هود صنعتی

یکی از مهم ترین عامل ها در هر آشپزخانه صنعتی  هود صنعتی است .هود نقش بسیار مهمی در نظافت آشپزخانه ایفا میکند.هود ها از نظر قدرت مکش متفاوتند که بسته به حجم کار و میزان آلودگی دارد.جنس این هود ها از فلز است برای همین به راحتی میتوان آن را تمیز کرد.

دستگاه کنتاکی

شما با داشتن دستگاه کنتاکی میتوانید انواع گوشت ها مانند مرغ یا میگو و سبزیجاتی مانند قارچ را کنتاکی کرده ودر رستوران های خود به فروش برسانید .سازوکار این سرخ کن ها به صورتی است که میتوان مقدار زیادی از گوشت را در مدت زمان کمی به آسانی و با طعم لذیذ آماده کند.

منبع : تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتکار استیل

دسته : ,
برچست ها :

تجهیزات پذیرایی رستوران


تاریخ انتشار پست : 1398/3/29 بازدید : 11

اگر میخواهید وارد شغل رستوران داری شوید و در میان رقیبان خود بدرخشید باید به یک سری از عامل ها توجه داشته باشید که ممکن است خیلی از هم شغلان شما به آن بها ندهند یا در نظر آن ها کم اهمیت جلوه کند.علاوه بر طعم مطلوب غذا و نظافت در رستوران فاکتوری که بسیار چشم نواز است تجهیزات رستوران میباشد .

تجهیزات رستوران

تجهیزات  پذیرایی رستوران نقش مهمی در لوکس بودن رستوران شما دارد و نشان دهنده ی سلیقه ی بالای صاحب رستوران میباشد.این تجهیزات شامل انواع میزها و صندلی ها با طرح های شیک و خاص و پیش پا  افتاده ترین عامل ها مثلا سبد نگهداری نان نیز میشود.

راه اندازی تهیه غذا

اگر در حرفه غذا و آشپزی مهارت دارید و میخواهید وارد این کار شوید اما بودجه شما برای بنا کردن یک رستوران کفاف نمیدهد  راه اندازی تهیه غذا میتواند برای شما گزینه ی مناسبی باشد زیرا نیاز به فضای کمتری دارد از بسیاری از عوامل مثل میز و صندلی و ظروف فاکتور گرفته میشود .همین طور میتوانید بسیاری از غذاهای خانگی و محلی را آماده کنید .میتوانید در ابتدای کار برای جذب مشتری بیشتر انواع سالاد یا ماست و ترشی را به صورت رایگان در کنار غذا به مشتریان دهید.

ترولی آبچکان سیار

میتوان گفت در تمامی رستوران های بزرگ و سالن های عروسی ترولی آبچکان سیار وجود دارد. این وسیله میتواند تعداد زیادی از ظروف تمیز یا کثیف را با صرف انرژی و زمان کمتری جابه جا کند .این وسیله از نظر تعداد طبقات متفاوت است که آن به نیاز و حجم کار متقاضی برمیگردد.

سینک استیل صنعتی

نظافت ظروف حرف اول در موفقیت و کیفیت کار یک رستوران یا هتل را میزند بی شک هیچ کس تمایل به خوردن غذا در ظرف های کثیف را ندارد .سینک استیل صنعتی یک وسیله ی ضروری برای شاغلان این حرفه میباشد .این سینک ها از نظر شمار لگن ها با هم متفاوت است که مسلما هر چه تعداد بالاتر باشد ،کار هم آسان تر و سریع تر پیش میرود .

منبع: تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتکار استیل

دسته : ,
برچست ها :

راه اندازی خط سلف سرویس


تاریخ انتشار پست : 1398/3/28 بازدید : 25

امروزه اگر به مهمان خانه های مجلل یا رستوران های لوکس رفته باشید محال است که هنگام صرف غذا،متوجه خط سلف سرویس نشده باشید. خط سلف سرویس برای هتل ها و رستوران ها مزیت و کارایی بالایی دارد که با اندکی سلیقه میتوان بهترین آن را مهیا کرد . ظاهر زیبا وتنوع بالا در این خطوط باعث محبوبیت و جذابیت بالای آن شده است .

خط سلف سرویس

خط سلف سرویس که امروزه در بسیاری از مهمان خانه ها و غذاخوری های مجلل متداول شده  انواع و اقسام خوراکی های گرم وسرد مانند انواع پس غذا ها وآب میوه ها در آن وجود دارد که افراد میتوانند بنا به میلشان از هر نوع مواد خوراکی که به آن تمایل دارند استفاده کنند.

راه اندازی فست فود

فست فود سبکی از غذا است که از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است و این روزها راه اندازی فست فود میتواند شغلی به شدت پول ساز باشد.اگر میخواهید برای اولین بار وارد این شغل شوید باید با احتیاط و حرفه ای عمل کنید اگر هیچ تجربه ای در این مسیر ندارید بهتر است نیروهایی خبره و باتجربه را به کار بگیرید تا بتوانید پیشرفت کنید .به یاد داشته باشید که خلاقیت و نوآوری میتواند به شما در پیشرفت در این مسیر کمک شایانای کند این نوآوری باید از ریزترین فاکتور ها تا اصلی ترین آن ها را در بر بگیرد.

فر ساندویچی

فر ساندویچی اندازه های گوناگونی دارد که با توجه به بودجه و فضای کار،شما میتوانید حق انتخاب داشته باشید .این فر کار شما را آسان میکند زیرا از چند قسمت تشکیل شده و هر قسمت مخصوص طبخ یک نوع غذا است برای مثال قسمتی برای سرخ کردن سیب زمینی وجود دارد و قسمتی برای کباب کردن برگر.

فر اغذیه

اگر میخواهید لیستی از وسایل مورد نیاز خود را در راه اندازی فست فود بنویسید،باید در ابتدای لیست فر اغذیه را بنویسید .

کار شما بدون وجود فر اغذیه یک کاستی بزرگی دارد .بدنه و صفحات این فرها از فلز ساخته میشود که به نظافت آن سرعت چندانی میبخشد .

با تهیه این فر که خود شرایط طبخ بسیاری از غذاهای فست فودی را میدهد،دستتان حسابی در تنظیم منو باز میشود.

منبع : تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتکار استیل

 

 

دسته : ,
برچست ها :

تجهیزات راه اندازی فست فود


تاریخ انتشار پست : 1398/3/27 بازدید : 10

امروزه با اندکی خلاقیت و نوآوری در هر شغلی میتوانید از دیگران رقیبان و هم صنف های خود،پیشی بگیرید.

 به دلیل مشغله کاری، تهیه غذا در عصر جدید به یک دغدغه تبدیل شده  که شما میتوانید با راه اندازی یک فست فودی درآمد مناسبی داشته باشید زیرا فست فود امروزه میان هر سنی محبوبیت بالایی کسب کرده است

اما نباید فراموش شود که تجهیزات فست فود عامل اصلی در شروع راه است .

 

تجهیزات فست فود

گام اول در آغاز هر کسب و کاری تهیه وسایل مناسب برای آن حرفه و کار می باشد.اگر قصد راه اندازی یک فست فود را دارید ابتدا باید تجهیزات فست فود و یک منو متناسب با غذاهایی که توانایی ارائه آن را دارید بنویسید سپس با توجه به آن ها اقدام به خرید وسایل مرتبط کنید برای مثال اگر میخواهید یک پیتزا فروشی راه بیندازید قدم اول برای کار شما خرید یک فر پیتزا با کیفیت و استاندارد بهداشتی و درعین حال با قیمت مناسب است.

راه اندازی فست فود

امروزه فست فودها به دلیل آماده شدن سریع و طعم لذیذ نقش پررنگی را در سبک غذایی مردم ایفا میکنند.اگر در فکر به پا کردن کسب و کاری پر درآمد هستید راه اندازی فست فود میتواند برای شما گزینه ی مناسبی باشد .اما قبل از هر کاری باید به یک سری از نکات در راه اندازی این شغل دقت کنید برای مثال :برنامه ریزی برای تهیه مکان و وسایل مناسب با بودجه ی خود،جذب نیروهای  حاذق، پیدا کردن راهی برای تبلیغات با هزینه ی کمتر و در عین حال تاثیر گذار.

کانتر سرد

در چند سال اخیر سلف سرویس ها از محبوبیت بالایی برخوردار شدند . شما با داشتن دستگاه کانتر سرد وکمی سلیقه در چیدمان مواد خوراکی میتوانید یک سلف سرویس نیز داشته باشید. ساز و کار این دستگاه به این صورت است که از موادی که نیاز به محیط سرد دارند را به آسانی نگهداری میکند .

دستگاه خلال کن صنعتی

خلال کردن و قطعه قطعه کردن سبزیجاتی مانند هویج و سیب زمینی کار دشواری است مخصوصا که اگرنیاز باشد  در مقیاس بالا تهیه شود.ظاهر یکدست و اندازه مناسب نه خیلی باریک ونه خیلی بزرگ علاوه بر پخت یکسان و مناسب میتواند ظاهری اشتها آور داشته باشد . امروزه  به لطف دستگاه خلال کن صنعتی این امر میسر شده .انرژی این دستگاه از برق تامین میشود برای همین است که به راحتی و در زمانی اندک میتوان حجم بالایی از سبزیجات مانند هویج و کدو وغیره را با اندازه ای منظم خرد کرد.

منبع: تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتکار استیل 

دسته : ,
برچست ها :

تجهیزات رستوران صنعتی


تاریخ انتشار پست : 1398/3/26 بازدید : 36

اگر شما مایل به احداث یک آشپزخانه هستید برای شروع کار نیاز به تهیه  تجهیزات رستوران هستید . این تجهیزات شامل ماکروفرو اجاق گاز و غیره میباشد.  برای مثال از انرژی تغذیه کننده این تجهیزات میتوان از برق و گاز نام برد.شرط اصلی موفقیت در این کار ، تهیه ی تجهیزات و وسایل استاندارد برای آشپزخانه است . وسایل باید از ایمنی لازم برخوردار باشند . از دیگر رموز موفقیت در این حرفه ،چیدمان مناسب وسایل و استفاده بهینه از فضای آشپزخانه است . در ادامه ی مطلب شما را با برخی از مهم ترین تجهیزات آشپزخانه های صنعتی آشنا خواهیم کرد.

چرخ گوشت صنعتی

کسانی که مایل به برپایی رستوران ها یا کترینگ هایی هستند که در آن از غذاهای گوشتی استفاده میشود ، در مرحله اول باید یک چرخ گوشت صنعتی تهیه کنند .ساز و کار این چرخ گوشت ها به این صورت است که میتواند مقدار زیادی از گوشت را به راحتی چرخ و آماده طبخ کند . این دستگاه به علت بزرگ بودن فضای زیادی را اشغال می کند.

فر پیتزا

پیتزا یکی از محبوب ترین غذا ها می باشد و تهیه و توزیع آن در فست فود ها میتواند شغلی پر درآمد باشد اما در ابتدای راه  نیازمند تهیه ی ابزاری مانند فر پیتزا می باشد . فرها از نظر شکل و نحوه ی کار انواع مختلفی دارند اما متداول ترین آن ها در فست فودی ها فر ریلی میباشد . صفحه ی استیل و فلزی این دستگاه، به شست و شوی آسان و بهداشت این دستگاه کمک شایانی کرده است

دستگاه مرغ سوخاری

این قسمت برای علاقه مندان به تهیه مرغ سوخاری می باشد که در ابتدای کار باید به این نکات توجه کنند . تهیه مرغ سوخاری در رستوران ها و فست فودی ها نیازمند سرعت عمل بالاست یعنی بتوان مقدار زیادی از مرغ را در زمان کم با کیفیت بالا تهیه کرد که در این مسیر دستگاه ها به کمک آشپزها می آیند .این دستگاه ها توانایی تهیه ی هم زمان چندین مرغ با هم به صورت پخت یکنواخت را دارند.

منبع : تجهیزات آشپزخانه صنعتی ابتکار استیل

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد