راه اندازی آشپزخانه صنعتی - آرشیو 1398/12

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 4
» بازديد ديروز : 330
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 333
» بازديد سال : 3
» بازديد کل : 3119
» اعضا : 0
» مطالب : 225

نکات ضروری رستوران داری


تاریخ انتشار پست : 1398/12/10 بازدید : 12

وجود یک دکور منظم و زیبا استفاده ی هوشمندانه از رنگ ها و نحوه ی درست چیدمان وسایل در سالن یک رستوران بسیار موثر است .

این که شما بتوانید از تمام فضای رستوران خود به خوبی استفاده کنید و جایی را خالی نگذارید و در عین حال مشتریان نیز احساس راحتی داشته باشند ضرورتی است که همه ی صاحبان رستوران ها باید آن را رعایت کنند.

ابزارکار آشپزخانه صنعتی

در هر رستورانی باید یک سری وسایل وجود داشته باشد تا صاحبان رستوران بتوانند راحت تر کار کنند . ابزارکار آشپزخانه صنعتی می تواند عنوان خوبی برای این وسایل باشد. شاید با خودتان فکر کنید که این تجهیزات تنها محدود به محیط آشپزخانه است اما باید این را بدانید که وسایل تزیین دکور نیز شامل این ها می شود .

شما در باید به ظاهر نیز توجه داشته باشید تزیینات غذا و سبک چیدمان وسایل بسیار پر اهمیت است .

وسایل مورد نیاز در یک آشپزخانه

وسایل مورد نیاز در یک آشپزخانه همه جا با هم مشترک نیست حتی ممکن است رستوران ها از نظر منوی غذایی با هم مشترک باشند اما در تهیه ابزارآلات با یک دیگر متفاوت باشند .

این که شما چه وسایلی را با چه کیفیتی تهیه می کنید بسته به خودتان و بودجه ی مالی شما دارد اما به شما این پیشنهاد می شود که اگر بودجه لازم را ندارید از تاسیس رستوران صرف نظر کنید منتظر بمانید تا بتوانید بهترین وسایل را با بالاترین کیفیت تهیه کنید.

انواع خمیر گیر صنعتی

حرفه ی رستوران داری تنها به سرو غذا محدود نمی شود . کافی شاپ ها و فضاهایی که تنها در آن جا کیک و شیرینی سرو می شود از محبوبیت بالایی برخوردار هستند که آن ها نیز مانند یک رستوران ، نیاز به یک سری ابزارآلات دارند . یکی از مهم ترین این وسایل انواع خمیر گیر صنعتی است که در حجم های مختلف برای درست کردن انواع خمیر با ظرفیت های مختلف طراحی شده.

با تهیه این دستگاه شما به راحتی می توانید انواع خمیر کیک و نان را تهیه کنید .

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

چگونه یک آشپزخانه صنعتی تاسیس کنیم ؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/10 بازدید : 12

رعایت نظافت و بهداشت فردی  در هر شغلی امری بسیار مهم است اما اهمیت این امر در حرفه ی آشپزی  و رستوران داری  به مراتب بیشتر خواهد بود .

این که شما با تجهیزات مناسب آشپزی کنید و محیط رستوران خود را همیشه پاکیزه نگه دارید باعث می شود که مشتریان بیشتری داشته باشید و خودتان نیز از خیالتان راحت خواهد بود زیرا وظیفه ی خود را به درستی انجام داده اید.

ملزومات افتتاح آشپزخانه

بعد از این که برای آشپزخانه ی خود یک منو تهیه کردید باید به سراغ خرید ملزومات افتتاح آشپزخانه  بروید . یک لیست تهیه کنید این کار باعث می شود که شما بتوانید با نظم تمام وسایل را تهیه کنید و چیزی را از قلم نیندازید .

برای مثال در منوی یک رستوران سنتی وسایل را به بخش های مختلفی چون اجاق گاز ، کباب پز،انواع بشقاب و... تقسیم کنید تاخوب بر چیزهایی که قصد دارید تهیه کنید تسلط داشته باشید.

لوازم راه اندازی فست فود صنعتی

غذاهای فست فودی به خوبی توانستند در میان مردم محبوب شوند و این محوبیت نه تنها از بین نمی رود بلکه روز به روز افزایش نیز پیدا می کند . اگر قصد افتتاح یک فست فودی دارید بهتر است اول به سراغ  خرید لوازم راه اندازی فست فود صنعتی بروید این وسایل شامل تمام چیزهایی می شود که شما به آن احتیاج دارید برای مثال مواد غذایی ، وسایل برای دکور رستوران ، تجهیزات آشپزخانه و ...

تهیه مواد اولیه مرغوب در غذاهای فست فودی بسیار اهمیت دارد به یاد داشته باشید که هیچ گاه برای کم کردن قیمت غذا نباید به سراغ مواد بی کیفیت بروید و با این کار سلامت مشتریان را هدف قرار دهید.

تجهیزات کارآمدی یک آشپزخانه صنعتی

اگر بخواهیم برای تجهیزات کارآمدی یک آشپزخانه صنعتی یک تعریف ارائه دهیم میتوانیم بگوییم تمامی وسایلی که  وجودشان دریک آشپزخانه صنعتی ضروری است و باعث آسان تر شدن کارها می شود .

فرقی ندارد که منوی رستوران شما چیست این تجهیزات برای هر نوع غذایی وجود دارد . پس شما باید بخشی از بودجه ی خود را برای خرید این وسایل اختصاص دهید.

منبع : راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

خرید ملزومات آشپزخانه صنعتی


تاریخ انتشار پست : 1398/12/8 بازدید : 11

پختن غذاهای محلی ایرانی به همان روش اصیل می تواند بسیار محبوب باشد. این کار رستوران شما را از یکنواختی خارج می کند . هم چنین شما می توانید به سمت غذاهای دیگر کشور نیز بروید . به یاد داشته باشید شما باید این غذاها را به همان روشی که باید طبخ کنید.

تجهیزات حرفه ای آشپزخانه صنعتی

این که فضای آشپزخانه ی شما به چه اندازه باشد در خرید تجهیزات حرفه ای آشپزخانه صنعتی تاثیر گذار است هر چه قدر آشپزخانه ی شما بزرگ تر باشد شما راحت تر میتوانید ابزارآلات مختلف را تهیه کنید و هم چنین تسلط بیشتری بر روی تهیه کردن غذا خواهید داشت . تنوع بالای تجهیزات رستورانی نیز باعث شده که شما حق انتخاب داشته باشید و با توجه به موقعیت خود یک تصمیم هوشمندانه بگیرید.

ملزومات افتتاح آشپزخانه

 به غیر از از وسایلی که در محیط داخلی آشپزخانه وجود دارد شما به یک سری تجهیزات نیازمند هستید که البته اهمیت این وسایل نیز بسیار بالا است زیرا مشتری دائما با آن در تماس است این وسایل که شامل میزو صندلی و ظروف می باشد هم میتوان در دسته ی ملزومات افتتاح آشپزخانه گنجاند .

زیبا بودن و هم چنین با کیفیت بودن وسایل نیز جزو نکات حائز اهمیت است . وسایلی که در دکور یک رستوران استفاده می شود هم بسیار مهم است زیرا به فضای رستوران شما یک نظم و آراستگی می بخشد.

لوازم طبخ و گرم کردن غذا

وجود وسایلی که بتوان با آن غذا را پخت و دائم آن را گرم و تازه نگه داشت بسیار مهم است . وجود لوازم طبخ و گرم کردن غذا در هر رستورانی ضروری است فرقی نمیکند که این رستوران داخل یک فروشگاه باشد و یا هتل بالاخره شما به آن نیاز خواهید داشت زیرا نمیتوان به طور دائم حجم بالایی از غذا را گرم کرد این کار غیر ممکن خواهد بود هم چنین کیفیت غذا را نیز پایین می آورد.

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

نکاتی برای راه اندازی رستوران


تاریخ انتشار پست : 1398/12/8 بازدید : 11

داشتن خلاقیت و ایده های جدید در هر کاری باعث متمایز بودن و در نتیجه موفق بودن شما در آن حرفه خواهد شد .

این خلاقیت را میتوانید در منوی رستوران ، نام رستوران و حتی در دکور رستوران خود به کار بگیرید .به یاد داشته باشید که ایده ی شما تکراری نباشد و از کارهایی که ممکن است باعث آزار دیدن مشتریان شود بپرهیزید.

وسایل اولیه تاسیس آشپزخانه صنعتی

عمده سختی کار در راه اندازی یک آشپزخانه همان اول راه است این سختی بیشتر از وسایل اولیه تاسیس آشپز خانه صنعتی می آید این که شما بتوانید پول خود را هوشمندانه خرج کنید امری دشوار است اما با گرفتن مشورت از کسانی که در این حرفه موفق اند این کار نیز برای شما آسان خواهد بود.

تجهیزات پخت و پز رستوران

می توان گفت در یک آشپزخانه صنعتی مهم ترین چیز تجهیزات پخت و پز رستوران است . این وسایل است که به شما کمک می کند تا بتوانید آشپزی کنید .

علاوه برانواع فر و اجاق گاز میتوان قابلمه ها و یا انواع ماهیتابه ها را نیز عضوی از این خانواده دانست . استاندارد نبودن این تجهیزات  در کیفیت غذای شما تاثیر منفی خواهد گذاشت . پس در خرید این وسایل خساست به خرج ندهید زیرا با تهیه وسایل مرغوب این خود شما هستید که می توانید راحت تر کار کنید.

تجهیزات راه اندازی رستوران صنعتی

بخش تزیینات و دکور یک رستوران هم جزو قسمتی است که از اهمیت بالایی برخوردار است . این قسمت را هم میتوان تجهیزات راه اندازی رستوران صنعتی نامید .

در نگاه اول این ظاهر یک رستوران است که توجه مشتری را به خود جذب میکند پس باید به آن رسیدگی کنید .

تمیز بودن میزها نیز امر بسیار مهمی است .شما باید فردی را مسئول این کار قرار دهید که به محض خروج مشتری ، میز را تمیز کند تا وقتی که مشتری جدید وارد رستوران می شود از تمیز بودن میز لذت ببرد.

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

خرید انواع وسایل برای رستوران


تاریخ انتشار پست : 1398/12/7 بازدید : 11

برای راه اندازی یک رستوران لازم نیست که شما یک فضای بسیار بزرگ در اختیار داشته باشید شما میتوانید با داشتن یک فضای کوچک هم در این کار موفق شوید در واقع طعم غذای شما است که موفقیت شما را در این حرفه تعیین میکند اگر شما غذاهایی با طعم خوب وبا نظافت بالا تهیه کنید این اطمینان را داشته باشید که در کارتان موفق خواهید بود.

تجهیزات ضروری رستوران

فرقی نمیکند که رستوران و یا تهیه غذای شما در چه ابعادی باشد در هر حال شما برای طبخ غذا به یک سری تجهیزات ضروری رستوران نیازمند هستید.

این که شما تا چه اندازه می خواهید برای این امر هزینه کنید به خودتان بستگی دارد اما این را در نظر داشته باشید که هر چقدر از وسایل با کیفیت بالاتری استفاده کنید خودتان در کار راحت تر خواهید بود.

انواع وسایل آشپزخانه صنعتی

در هر آشپزخانه ای فرقی نمی کند که یک آشپزخانه صنعتی باشد و یا یک آشپزخانه معمولی شما به عنوان یک آشپز به انواع وسایل آشپزخانه صنعتی نیازمند هستید . آشپزی بدون وجود تجهیزات ممکن امکان پذیر نیست .

در آشپزخانه های سنتی وجود کباب پز و یا فر دیزی ضروری است و در فست فودی وجود گریل ضروری است پس از این امر میتوان نتیجه گرفت که خرید وسایل موجود در آشپزخانه به غذایی که شما قصد دارید طبخ کنید بستگی دارد.

خرید تجهیزات تالار پذیرایی

یک تالار پذیرایی نیز مانند هر شغل دیگری نیاز به یک سری تجهیزات دارد .خرید تجهیزات تالار پذیرایی نیاز به داشتن سلیقه و خلاقیت دارد زیرا برگزاری مراسم عروسی و یا جشن در این مکان باعث شده که شما بیشتر به ظاهر اهمیت دهید .

داشتن سلیقه و نظم درهر کاری حائز اهمیت است اینکه شما از وسایلی استفاده کنید که ظاهر کار شما را زیباتر کند بسیار مهم است زیرا ناخودآگاه در ذهن مشتری این فکر ایجاد می شود که شما به عنوان یک رستوران دار برای آن ها ارزش و اهمیت قائل شده اید.

منبع:راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

تهیه مایحتاج یک رستوران


تاریخ انتشار پست : 1398/12/7 بازدید : 11

در هر شغل و حرفه ای وجود یک سری از وسایل این امکان را به شما می دهد که بتوانید راحت تر و سریع تر عمل کنید در حرفه ی آشپزی وجود وسایل گوناگون به شما این امکان را می دهد که کیفیت کار خود را بالا ببرید و رستوران خود را به یک فضای شیک و درجه یک تبدیل کنید .

وسایل مورد نیاز در یک آشپزخانه

در شغل رستوران داری و در کل در هنر آشپزی هیچ کس نمی تواند مرز تعیین کند این امر در وسایل مورد نیاز در یک آشپزخانه نیز صدق می کند . شما به طوری کلی نمیتوانید بگویید که در یک رستوران صنعتی به چه وسایلی نیازمند هستید .تجهیزات تنها به محیط آشپزخانه محدود نمی شود بلکه سالن رستوران نیز به یک سری تجهیزات نیازمند است که اهمیت آن کمتر از اهمیت وسایل داخل آشپزخانه نیست.

تهیه تجهیزات حرفه ای رستوران

می توان وسایل مورد نیاز برای آشپزخانه ی صنعتی را به بخش های کوچک تری تقسیم کرد با این کار تهیه این وسایل نیز ساده تر خواهد بود یک سری از امکانات وجود دارند که وجودشان ضروری است یعنی شما برای آشپزی کردن به آن نیاز دارید و دسته دیگر وسایلی است که میتوان آن را وسایل حرفه ای نامید. تهیه تجهیزات حرفه ای رستوران علاوه بر بالا بردن سرعت عمل شما در میزان شیک بودن رستوران نیز تاثیر گذار است برای مثال می توان از ترولی و یا دستگاه کباب زن استفاده کرد.

مایحتاج آشپزخانه صنعتی

تهیه وسایل کار برای تاسیس یک رستوران امری ضروری است یعنی شما برای اولین گام باید اقدام به تهیه مایحتاج آشپزخانه صنعتی کنید . به یاد داشته باشی که این مایحتاج شامل مواد غذایی نیز می شود پس اگر شما بودجه ی لازم را نداشتید به جای رجوع به مواد غذایی بی کیفیت سعی کنید از تجهیزات دست دوم خریداری کنید برای مثال اجاق گاز و دیگر وسایل البته به کیفیت دستگاه نیز باید توجه داشته باشید . بنابراین هیچ گاه از مواد غذایی بی کیفیت در کار خود استفاده نکنید .

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

 

دسته : ,
برچست ها :

آشپزخانه صنعتی چیست؟


تاریخ انتشار پست : 1398/12/6 بازدید : 10

شاید بارها نام آشپزخانه ی صنعتی را شنیده باشید باید بدانید آشپزخانه های صنعتی در واقع با آشپزخانه های معمولی تفاوت های زیادی دارد وقتی صحبت از آشپزخانه ی خانگی می شود اندازه ی تجهیزات و لوازم مورد نیاز بسیار کوچک بوده چرا که هدف تهیه ی غذا برای تعداد کمی از افراد خانواده خواهد بود ولی زمانی که از آشپزخانه های صنعتی صحبت می شود باید بدانید نیاز بعد از فراهم کردن فضایی نسبتا بزرگ نیاز به خریداری لوازم و تجهیزاتی دارید که بتوانید با آن ها غذا را برای تعداد بسیار بالا تهیه کنید. ما در این مطلب قصد داریم شما را تجهیزات کارآمدی یک آشپزخانه صنعتی آشنا کنیم اگر قصد راه اندازی آشپزخانه ی صنعتی را دارید کافی است تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

ویژگی های آشپزخانه صنعتی

به طور کلی برای تاسیس یک آشپزخانه ی صنعتی باید تمهیدات لازم جهت بهینه کردن فضای آشپزخانه برای خرید لوازم صنعتی در نظر گرفته شود، تا بتوان غذایی با کیفیت را برای مشتریان آماده کرد. از جمله ویژگی های مهم یک آشپزخانه ی صنعتی در نظر گرفتن وسایل مورد نیاز، طراحی آشپزخانه و نحوه ی چیدمان وسایل می باشد. اگر بخواهیم خصوصیات یک آشپزخانه ی صنعتی خوب را بیان کنیم می توان به استفاده از ابزار آلات مدرن، آشپزهای حرفه ای و فضایی مناسب برای تهیه و طبخ غذا اشاره کرد.

ابزارکار آشپزخانه صنعتی

همان طور که اشاره شد برای تاسیس یک آشپزخانه ی صنعتی باید ابتدا ابزار کاربردی رستوران صنعتی را خریداری کرد برخی از این ابزار عبارت است از: اجاق گازهای بزرگ و صنعتی، انواع فرهای صنعتی، هود صنعتی، گریل های صنعتی، ماشین های ظرفشویی بزرگ و صنعتی و... که می تواند افراد را برای راه اندازی یک کسب و کار موفق کمک کند. سعی کنید در هنگام خرید به کیفیت این ابزار دقت کنید تا در مقابل هزینه ای که پرداخت می کنید بتوانید ابزارهای با کیفیت دریافت کنید.

منبع : راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

شرایط تاسیس آشپزخانه


تاریخ انتشار پست : 1398/12/6 بازدید : 9

قطعا شما برای افتتاح یک رستوران صنعتی باید به نکاتی توجه کنید  با این کار شما می توانید راحت تر از پس این حرفه بر بیایید و در آن موفق باشید . نکاتی در خصوص تهیه فضای رستوران ،تهیه وسایل آشپزخانه و تهیه مواد اولیه برای آشپزی این ها تنها بخشی از چیزهایی است که باید به آن دقت کنید. در ذیل به نکات مهمی که برای تاسیس رستوران صنعتی حائز اهمیت است و نیز نکاتی در خصوص وسایل رستوران های صنعتی خواهیم پرداخت.

وسایل مربوط به آشپزخانه صنعتی

این که در یک آشپزخانه چه وسایلی وجود دارد و یا به چه امکاناتی احتیاج است بستگی به غذایی دارد که در آن رستوران طبخ می شود، وجود انواع وسایل مانند سرخ کن ها ،اجاق گاز و ابزارآلاتی برای پختن غذا نظیر قابلمه و ...همگی در یک آشپزخانه ضروری است. به تمامی تجهیزاتی که در یک آشپزخانه وجود دارد و به وسیله آن ها می توانید غذا طبخ کنید وسایل مربوط به آشپزخانه صنعتی می گویند.

انواع خمیر گیر صنعتی

یکی از وسایل مهمی که برای تمامی آشپزخانه های صنعتی مورد نیاز است خمیر گیر می باشد از خمیر گیرهای صنعتی بیش تر در قنادی ها و فست فودی ها استفاده می شود، خمیر گیرها در انواع و اندازه های مختلفی به فروش می رسند که اندازه ی آن ها با توجه به حجم کاری که قرار است انجام شود متفاوت خواهد بود. در ادامه به معرفی انواع خمیر گیر صنعتی خواهیم پرداخت.

به طور کلی خمیر گیرها در اندازه های 15، 20، 30،60 و 120 کیلویی می باشند از خمیر گیرهای 15 کیلویی برای مصارف خانگی و شیرینی فروشی های در اندازه ی کوچک استفاده می شود، اما از خمیر گیرهای 120 کیلویی که ظرفیت بالایی دارند برای قنادی های بسیار بزرگ و نانوایی ها نیاز است خمیر با حجم زیادی آماده شود استفاده می کنند.

منبع : راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد