راه اندازی آشپزخانه صنعتی - آرشیو 1398/11

موضوعات
Category

کدهای اختصاصی
Code

کدهای اختصاصی
Site Statistics

» بازديد امروز : 4
» بازديد ديروز : 330
» افراد آنلاين : 1
» بازديد ماه : 333
» بازديد سال : 3
» بازديد کل : 3119
» اعضا : 0
» مطالب : 225

تجهیزات کاربردی رستوران


تاریخ انتشار پست : 1398/11/30 بازدید : 9

داشتن خلاقیت در هر کاری این امکان را به شما می دهد که خاص باشید این خاص بودن باعث جلب کردن نظر ها و توجهات به سمت شما نیز می شود . داشتن خلاقیت در شغل رستوران داری نیز این امکان را به شما میدهد که نام رستوران شما بر سر زبان ها بیفتد و همه به سمت رستوران شما جذب شوند . البته ناگفته نماند که شما برای خاص بودن نباید دست به هر کاری بزنید . در عین حال باید آسایش مشتریان و هزینه ها را نیز در نظر داشته باشید .

تجهیزات راه اندازی رستوران صنعتی

رستوران داری نیز مانند دیگر شغل ها ، نیازمند یک سری از ابزارآلات است که شما به عنوان یک رستوران دار،وظیفه ی تهیه کردن آن را دارید . تجهیزات راه اندازی رستوران صنعتی بخش عمده ای از هزینه ها را برای شما ایجاد می کند پس نیازمند دقت فراوانی در این زمینه هستید . تهیه وسایل گران قیمت و بی کیفیت برای شما ضرر به همراه دارد . این مسئله هر چه قدر هم که زمان بر باشد شما وظیفه دارید درباره تک تک محصولاتی که قصد خریداری آن را دارید تحقیق کنید.

ابزار کاربردی رستوران صنعتی

این که وجود چه ابزاری در آشپزخانه ی شما ضروری است به آشپز یک رستوران بستگی دارد یعنی این خود شما هستید که ابزار کاربردی رستوران صنعتی را تعیین می کنید .علاوه بر آن غذایی که شما در یک آشپزخانه می پزید نیز در تعیین این وسایل اثر گذار است .برای مثال در یک کبابی چرخ گوشت است که جز ابزار کاربردی است و در یک فست فودی انواع تاپینگ و یا فر کاربردی است .

انواع خمیر گیر صنعتی

تهیه نان و خمیر به صورت تازه حس خوبی را به مشتری القا میکند و ناخودآگاه این حس در مشتری ایجاد می شود که شما برای غذایی که ارائه میکنید اهمیت قائل هستید. انواع خمیر گیر صنعتی را میتوانید در هر رستورانی که به تازگی غذا اهمیت می دهد بیابید هم چنین وجود این وسیله در ابعاد و ظرفیت بالا در تمامی نانوایی ضروری است .

یکی از مزایای این وسیله وجود آن در ظرفیت های مختلف است که حق انتخاب را برای مشتری فراهم میکند.

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

 

دسته : ,
برچست ها :

تجهیزات حرفه ای رستوران


تاریخ انتشار پست : 1398/11/30 بازدید : 9

خوردن غذا علاوه بر اینکه نیاز های بدن یک فرد را تامین میکند ، باعث ایجاد یک حس خوشحالی در فرد نیز می شود از این رو می توان غذا خوردن را یک تفریح نیز دانست .

رفتن به رستوران با دوستان و یا خانواده یک حس خوبی را به انسان القا خواهد کرد.غذا در همه جا حضور دارد چه در میهمانی ها و چه در مجالس عزاداری این مهم به این معنا است که غذا تا اندازه ی زیادی در زندگی انسان ها اهمیت دارد .

تجهیزات ضروری رستوران

اگر به تازگی یک رستوران تاسیس کرده اید و هنوز نمی دانید که چه چیزهایی باید برای این کار تهیه کنید ،باید این را بدانید که در ابتدا شما نیاز دارید که منوی رستوران خود را طراحی کنید .به این فکر کنید که می خواهید چه غذاهایی را سرو کنید .یا قصد دارید که یک کترینگ راه بیندازید یا یک رستوران بزرگ این ها عواملی هستند که تجهیزات ضروری رستوران شما را رقم خواهند زند .

تجهیزات حرفه ای آشپزخانه صنعتی

زمانی که واژه ی حرفه ای در میان می آید بدین معنا است که شما در آن کار بسیار موفق هستید . تجهیزات حرفه ای آشپزخانه صنعتی وسایلی است که در یک آشپزخانه ی حرفه ای با کادری مجرب مورد استفاده قرار می گیرد. این وسایل می توانند جزو انواع اجاق گاز و یا حتی میز کار های مختلف باشند که باعث افزایش کارایی و سرعت عمل شما می شود.

تجهیزات پخت و پز رستوران

این که هر غذایی برای آماده شدن نهایی نیاز به پختن دارد امری واضح است تنها تعداد کمی از ساندویچ های سرد هستند که نیاز به پخته شدن ندارند که این تعداد غذا هم برای یک رستوران کافی نیست . تجهیزات پخت و پز رستوران برای هر آشپزخانه ای ضروری است حتی آشپزخانه های منزل. میتوان گفت این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است این که غذا در چه مدتی پخته شود ، زیادی خام و یا سوخته نباشد همگی برای سرنوشت رستوران شما حائز اهمیت است.

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

خرید مایحتاج آشپزخانه صنعتی


تاریخ انتشار پست : 1398/11/29 بازدید : 8

حرفه ی رستوران داری یا به طور کل هر کاری که در آن غذا تهیه می کنید به دسته های گوناگونی تقسیم می شود .یعنی تنها به رستوران داری محدود نمیشود همین امر به شما کمک فراوانی می کند و باعث می شود شما بتوانید با توجه به توانایی خود و یا بودجه ای که در دست دارید وارد این شغل شوید.برای مثال میتوان از سالن های پذیرایی و یا تهیه غذا نام برد.

مایحتاج آشپزخانه صنعتی

برای شروع هر شغلی باید یک سری وسیله تهیه کرد . مایحتاج آشپزخانه صنعتی شامل تمامی تجهیزاتی است که شما برای تهیه یک غذا از صفر تا صد نیاز دارید.بدون وجود چنین مواردی آشپزی برای شما دشوار و غیر ممکن خواهد بود.

این وسایل به گروه های مختلفی تقسیم می شود و این شما هستید که بر اساس منو و نوع غذایی که ارائه میدهید باید وسیله تهیه کنید .هر چه منوی شما گسترده تر باشد شما به مراتب به وسایل بیشتری نیاز خواهید داشت.

انواع وسایل آشپزخانه صنعتی

این که در آشپزخانه ی هر رستورانی چه وسایلی وجود دارد بسته به سبک آن رستوران دارد یعنی چه غذایی در آن جا پخته می شود این غذاها ایرانی است یا فرنگی؟و یا تنها صبحانه سرو می شود و یا یک کافی شاپ است. انواع وسایل آشپزخانه صنعتی در بازار موجود است و تا حدی این فراوانی ممکن است کار را دشوار کند زیرا باعث تغییرات قیمت نیز می شود .نمیتوان گفت که تهیه وسایل کدام سبک غذا راحت تر است این به این معنی است که نمی توان به طور قاطع گفت که هزینه های راه اندازی یک فست فودی کمتر از هزینه های راه اندازی یک سفره خانه سنتی است .این خود شما هستید که با تدبیر و برنامه ریزی باید جلوی هزینه های اضافی را بگیرید.

خرید تجهیزات تالار پذیرایی

راه اندازی یک تالار پذیرایی نیز یکی دیگر از انواع مشاغل است که اگر شما بوجه لازم را داشته باشید میتواند برای شما شغل مناسبی باشد .در این تالار ها هم جشن های عروسی برگذار می شود و هم مجالس عزاداری از این رو می توان گفت که این شغل همیشه در حال گردش است و تعطیلی نخواهد داشت.در ابتدای راه خرید تجهیزات تالار پذیرایی از مهم ترین کار هایی است که شما باید انجام دهید و هم چنین دقت بالایی بر آن داشته باشید .زیرا این تجهیزات هستند که سرنوشت کاری شما را رقم خواهند زد.

اهمیت کیفیت غذایی که در تالارهای پذیرایی ارائه می شود به مراتب بالاتر از رستوران است زیرا ممکن است شما با بد بودن غذای یک رستوران آن را از لیست برنامه های خود حذف کنید و یک شب غذای بد بخورید اما با بی کیفیت بودن غذای تالار پذیرایی شما مجلس عروسی و یا عزاداری مشتریان را خراب کرده اید و باعث آبروریزی فرد می شوید. پس لازم است که در این مورد بسیار دقت داشته باشید.

منبع: راه اندازی آشپزخانه صنعتی

 

دسته : ,
برچست ها :

تهیه تجهیزات رستوران صنعتی


تاریخ انتشار پست : 1398/11/28 بازدید : 9

غذا یکی از نیازهای اولیه و اساسی انسان که بدون وجود آن ما نمی توانیم به کارهای روزمره ی خود رسیدگی کنیم . انسان ها به غذایی که در طول روز میخورند اهمیت فراوانی می دهند چرا که این غذا است که  میتواند عامل بسیاری از بیماری ها شود .

طعم مطلوب غذا میتواند لذت بخش باشد. جویندگان کار میتوانند از این نیاز بین مردم استفاده کرده و یک رستوران و یا کترینگ را تاسیس کنند .

تهیه تجهیزات حرفه ای رستوران

یک رستوران حرفه ای نیاز به تجهیزات حرفه ای نیز دارد. بسیاری از رستوران های لوکس ،در تهیه تجهیزات حرفه ای رستوران وسواس به خرج داده اند .حال شاید برایتان این سوال پیش آمده که این تجهیزات چه چیزهایی میتواند باشد .وسایلی که با آن غذا سرو میشود مانند ترولی ها یکی از این گزینه ها محسوب می شود شما تصور کنید که تا چه اندازه می تواند کلاس رستوران شما را بالا ببرد و مشتریان ناخود آگاه از این نظم حاکم بر رستوران لذت می برند البته نباید از کیفیت غذا صرف نظر کردن با وجود تمامی این وسایل این کیفیت غذا است که سهم زیادی در موفقیت یک رستوران دارد.

تاسیس رستوران صنعتی

اگر به حوصله ی آشپزی کردن را دارید و در فکر راه اندازی یک شغل هستید،تاسیس رستوران صنعتی برای شما گزینه ی مناسبی است .البته باید این را در نظر داشته باشید که که راه پر فراز و نشیبی پیش روی شما است .

تهیه فضایی برای تاسیس رستوران یکی از مهم ترین عامل ها است هم چنین تهیه وسایل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است .

اگر میخواهید موفق باشید خلاقیت داشته باشید .دیگر رستوران های معمولی که در آن ها تنها غذا سرو می شود قدیمی شده .شما باید در دکور رستوران،ظروفی که در آن غذا را سرو می کنید و حتی در چیدمان منوی خود خلاقیت داشته باشید . همین خلاقیت ها است که باعث شهرت رستوران شما خواهد شد.

انواع خمیر گیر صنعتی

تازه بودن مواد اولیه در تهیه کردن یک غذا بسیار اهمیت دارد زیرا هم طعم یک غذا را تحت تاثیر قرار میدهد ،هم باعث بالارفتن ارزش غذایی میشود .

تهیه  نان و انواع خمیر ها چه خمیر شیرینی و چه خمیر پیتزا بسیار اهمیت دارد .این که شما این خمیر را تازه آماده کنید در طعم غذای شما تاثیر گذار خواهد بود. انواع خمیر گیر صنعتی در ظرفیت های مختلف در بسیاری از رستوران هایی که واقعا به کیفیت غذایی که سرو میکنند اهمیت میدهند ضروری است.پس به یاد داشته باشید یکی از رموز موفقیت در حرفه ی آشپزی ،تازه بودن مواد اولیه می باشد.

منبع:راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

ابزار کاربردی مربوط به آشپزخانه


تاریخ انتشار پست : 1398/11/28 بازدید : 9

هر خریدی نیاز به دقت دارد .شما باید برای خرید یک وسیله تمامی عامل ها را در نظر بگیرید .کاربرد آن و هزینه ای که می خواهید بابت آن بپردازید و ...

در شغل رستوران داری شما نیز باید در خرید وسایل دقت داشته باشید .البته در شغل رستوران داری تنها خرید وسایل نیست که برای شما مهم است ، فضای رستوران نیز اهمیت بالایی دارد .

وسایل مربوط به آشپزخانه صنعتی

هزینه هایی که شما برای افتتاح یک رستوران  خرج می کنید با یک دیگر فرق دارد این موضوع به این معنا است که نوع رستوران شما در هزینه ها تاثیر گذار است. ممکن است شما رستوران لوکس داشته باشید و در عین حال منوی غذای شما نیز بسیار گسترده باشد و در نقطه مقابل ممکن است یک تهیه غذای کوچک با منوی محدود داشته باشید .

وسایل مربوط به آشپزخانه صنعتی طیف بسیار گسترده ای از وسایل است که شما برای طبخ یک غذا به آن نیاز دارید .این وسایل به شما در طبخ هر چه سریع تر غذا یاری می رساند.

ابزار کاربردی رستوران صنعتی

یک سری از وسایل هستند که وجودشان در یک آشپزخانه صنعتی ضروری است برای مثال می توان از انواع اجاق گاز و یا فرها نام برد .این که در رستوران شما کدام وسایل ضروری هستند هم به نوع رستوران شما مربوط است اما یک سری از ابزار کاربردی رستوران صنعتی در همه جا مشترک است یعنی فرقی نمیکند که شما یک رستوران ایتالیایی دارید یا یک سفره خانه سنتی به هر حال شما به وجود یک اجاق گاز در رستوران خود نیاز دارید.

خرید لوازم صنعتی آشپزخانه

برنامه ریزی و بودجه بندی در کار بسیار مهم است خرید لوازم صنعتی آشپزخانه نیاز به یک مهارت و هوشمندی بالا دارد زیرا اگر شما نتوانید هوشمندانه خرید کنید بودجه مالی خود را هدر داده اید و دست آخر با انبوهی از مشکلات مواجه خواهید شد .

از تعداد وسایل گرفته تا برند محصولات این ها همه فاکتورهایی است که باید رعایت کنید یا مثلا اگر بودجه شما در آغاز کار کافی نیست شما می توانید از اجناس دست دوم کمک بگیرید زیرا آن ها با هزینه ی کمتری کار شما را راه می اندازند.

منبع:راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

وسایل مورد نیاز یک آشپزخانه صنعتی


تاریخ انتشار پست : 1398/11/27 بازدید : 9

شغل رستوران داری جز آن دسته از مشاغلی است که نیاز به آن همیشه وجود دارد . فرقی نمیکند شما در هر تاریخ از زمان که باشید به غذا خوردن احتیاج دارید .هم چنین وجود خلاقیت در این شغل این امکان را به شما می دهد که مشهور باشید و هر روزه مشتریان زیادی به رستوران شما بیایند .پس به یاد داشته باشید که تنها مزه ی غذا مهم نیست شما باید به دکور رستوران خود نیز اهمیت بدهید.

لوازم راه اندازی فست فود صنعتی

امروزه فست فود ها با آن ظاهر جذاب وطعم های لذیذ و هم چنین تنوع بالا بسیار در میان مردم محبوب شده اند . راه اندازی یک فست فودی میتواند پولساز باشد . لوازم راه اندازی فست فود صنعتی وسایلی است که شما برای پختن انواع غذاهای فست فودی به آن نیازمند هستید .

فست فود ها غذاهایی هستند که به سرعت تهیه می شوند و بیشتر مواد اولیه آماده است .از این وسایل میتوان از فر پیتزا پز نام برد.

وسایل مورد نیاز در یک آشپزخانه

فرقی نمی کند که شما یک رستوران صنعتی دارید و یا یک آشپزخانه صنعتی به طور کلی وسایل مورد نیاز در یک آشپزخانه به تمامی ابزاری گفته می شود که در هر آشپزخانه ای مورد نیاز است یعنی بدون وجود آن ها آشپزخانه هیچ مفهومی پیدا نخواهد کرد.

این وسایل در یک آشپزخانه صنعتی به مراتب بزرگ تر خواهد بود انواع چاقوها و گاز برای پخت و پز را میتوان در این دسته در نظر گرفت .

تجهیزات یک آشپزخانه صنعتی

برای اینکه بتوانید در طول روز جواب گوی نیاز مشتریان باشید و بتوانید حجم بالایی از انواع غذا را طبخ و به فروش برسانید نیاز به یک سری نیروی کار و یک سری وسایل دارید.

نیروی کار که واضح است شما میتوانید با استخدام آشپز این بخش را تامین کنید. تجهیزات یک آشپزخانه صنعتی همان وسایلی است که شما به آن نیاز دارید که تهیه آن به مراتب سخت تر از استخدام نیروهای انسانی است زیرا اگر شما از آشپز خود راضی نباشید میتوانید آن را تعویض کنید اما تعویض تجهیزات آشپزخانه برای شما بار مالی به همراه خواهد داشت.

منبع:راه اندازی آشپزخانه صنعتی

 

دسته : ,
برچست ها :

ملزومات پخت و پز غذا


تاریخ انتشار پست : 1398/11/27 بازدید : 9

شروع هر کاری در ابتدا ممکن است سخت باشد زیرا شما با آن شغل آشنایی لازم را ندارید . حرفه ی آشپزی نیز از این قائده جدا نیست . تهیه وسایل در ابتدا با توجه به این که شما آشنایی چندانی ندارید میتواند یک چالش باشد و هم چنین سرنوشت رستوران شما را رقم بزند.حواستان باشد تهیه وسایل تا سر حد زیادی در بودجه ی شما تاثیر می گذارد.

تجهیزات پخت و پز رستوران

به طور کلی در هر آشپزخانه ای در هر نوعی که است فرقی نمی کند فست فودی باشد یا یک رستوران سنتی و یا حتی یک کافی شاپ شما به تجهیزات پخت و پز رستوران نیاز دارید .

این وسایل تمامی ابزارآلاتی را در بر میگیرد که شما میتوانید با آن غذا بپزید .

اجاق گازهای مختلفی که برای پختن برنج در انواع مختلف وجود دارد یا حتی انواع فر و تنور نیز جز این دسته می باشد .

کیفیت و کارایی این دستگاه ها از اهمیت زیادی برخورد است زیرا در طبخ غذای شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

ملزومات افتتاح آشپزخانه

هر آشپزخانه ای با توجه به غذایی که قرار است در آن جا طبخ شود به یک سری از وسایل احتیاج دارد که این وسایل ، ملزومات افتتاح آشپزخانه نام دارد .

این منوی رستوران شما است که تعیین میکند به چه وسایل و ابزارآلاتی نیازمند هستید . هم چنین شیوه ی پخت و پز نیز در این وسایل تاثیر گذار است برای مثال ممکن است شما یک تهیه غذا داشته باشید بنابراین دیگر به وسایلی مانند میز و صندلی و یا انواع بشقاب و لیوان نیاز نخواهید داشت و یا ممکن است شما یک فست فودی داشته باشید قطعا دیگر به منقل کبابی نیازی نخواهید داشت .

لوازم طبخ و گرم کردن غذا

هر غذایی با توجه به دستور پخت آن نیاز به یک نوع از وسایل پخت و پزی دارد این به این معنا است که لوازم طبخ و گرم کردن غذا با یکدیگر متفاوت است. برای مثال شما نمی توانید یک کباب را روی اجاق گاز کتی پزی درست کنید و یا یک پیتزا را روی منقل کباب پزی.

شما به عنوان یک رستوران دار باید در نظر داشته باشید که ابتدا وسایل ضروری را تهیه کنید و بعد به سراغ وسایل حاشیه ای بروید .

منبع:راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :

وسایل کلی برای آشپزخانه صنعتی


تاریخ انتشار پست : 1398/11/26 بازدید : 9

امروزه با توجه به زندگی ماشینی و وجود مشغله ی فراوان در زندگی،دیگر فرصتی برای پخت و پز باقی نمی ماند و مردم بیشتر به سمت رستوران ها و غذاهای آماده سوق پیدا کرده اند هم چنین از غذا میتوان به عنوان یک تفریح هم نام برد . در یک روز تعطیل به همراه خانواده رفتن به یک رستوران میتواند تفریح خوبی باشد. پس راه اندازی یک رستوران صنعتی میتواند شغلی پر درآمد باشد به شرط اینکه شما در این کار حرفه ای باشید.

تجهیزات راه اندازی رستوران صنعتی

وجود یک سری وسایل در هر کاری در کنار انسان باعث سهولت در کار او هم چنین بالا بردن زمان در انجام کار می شود . این امر شغل و حرفه ی رستوران داری را نیز در بر می گیرد. تجهیزات راه اندازی رستوران صنعتی شامل وسایلی می شود که هر رستورانی برای درجه یک بودن به آن نیازمند است .

تجهیزات کارآمدی یک آشپزخانه صنعتی

برای تهیه وسایل مورد نیاز در آشپرخانه ی خود به یاد داشته باشید که باید اولویت بندی کنید .این یعنی که یک سری از وسایل که ضروری است را ابتدا تهیه کنید اگر بودجه برای شما باقی ماند به سراغ وسایل دیگر بروید .تجهیزات کارآمدی یک آشپزخانه صنعتی شامل این موارد ضروری است . برای مثال انواع فر یا اجاق گاز ها و یا قابلمه جز این دسته محسوب میشود .بدون وجود چنین تجهیزاتی شما نمی توانید شغل رستوران داری را ادامه دهید.

ابزارکار آشپزخانه صنعتی

به طوری کلی میتوان ابزارکار آشپزخانه صنعتی را به مواردی که در آشپزخانه ی شما مورد نیاز است نامید . حال این موارد میتواند وسایلی باشد که شما برای آماده سازی و یا پخت و پز از آن استفاده می کنید را شامل شود.

کیفیت مطلوب این ابزار میتواند تاثیر بسیار زیادی بر روی طعم غذای شما داشته باشد برای مثال میتوان اجاق گاز را در نظر گرفت این اجاق گاز است که میزان پخت غذای شما را تعیین میکند و خام بودن و سوختن غذای شما از کیفیت آن می کاهد. پس در انتخاب این وسایل حرفه ای عمل کنید.

منبع:راه اندازی آشپزخانه صنعتی

دسته : ,
برچست ها :
تمامی حقوق برای نویسنده محفوظ میباشد